Jump to content

dan@

רשומים
 • כמות תוכן

  745
 • הצטרפות

 • ביקור אחרון

 • Days Won

  3

dan@ last won the day on יוני 23

dan@ had the most liked content!

מוניטין קהילתי

6 ניטראלי

About dan@

Recent Profile Visitors

2,215 profile views
 1. הסרט עלה ל MOVIES STORE ואשמח אם יסוקר באתר. תקציר: דרמה מבוססת סיפור אמיתי. צעיר חרדי חולם לפתוח חנות מחשבים בשכונה חרדית בירושלים. עד מהרה הופך חלומו למאבק מתמשך מול הממסד החרדי בשכונה, הרואה בו ובחנותו איום קיומי. עם: רועי ניק, דרור קרן. במאי: בני פרדמן. ישראל, 2023.
 2. ראשון, 14.7.24 בשעה 21:15 ב- HOT8 וב- HOTVOD סיפורה של משפחת אבחצירא, שושלת אצולה רבנית יהודית-מרוקאית אשר מנהיגה קהילות יהודיות כבר מאתיים שנה. זהו סיפורו הביוגרפי של ר׳ ישראל אבחצירא, הבבא סאלי, מילדותו במרוקו ועד זקנתו בישראל, לצד סיפורו של אחיו הצעיר, ר' יצחק אבחצירא, הבבא חאקי. בין המדבר של דרום מרוקו לבין הפריפריה הישראלית, בין גל העלייה הגדול לבין ישראל של ימינו, מציג הסרט גם את הפעילות הציבורית של הדור השני: רבי ברוך אבוחצירא ואהרון אבוחצירא, שנטלו את מושכות המנהיגות מאבותיהם ועיצבו את התרבות, החברה והפוליטיקה הישראלית״. ישראל 2024 בימוי: רפאל בלולו | הפקה: עמנואל ברבי, רפאל בלולו - BFILMS
 3. ימי ראשון, החל מ- 21.7.24 בשעה 21:15 ב- HOT8 וב- HOTVOD סיפורה של אחת התנועות הפוליטיות הגדולות והמשפיעות ביותר בהיסטוריה הישראלית. תנועת ש"ס. באמצעות גלריה רחבה של מרואיינים ותחקיר ארכיוני רחב היקף, כמו גם התבוננות בהווה, תגלה הסדרה מה עשתה ש״ס עם הכוח העצום שצברה, כיצד הועילה למצביעיה בפרט ולאזרחי ישראל המזרחים בכלל והאם באמת הייתה כאן מהפכה, ואם כן, אז נגד מי? 3 פרקים. ישראל 2024 בימוי: קובי פרג' ומוריס בן מיור | הפקה: בן מיור פרג
 4. ימי חמישי ושני, החל מה-11.7.24, בשעה 21:00, ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+. כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD ביום חמישי, 11.7. פסטיבל דוקאביב 2024 לראשונה על המסך: הצצה חסרת תקדים לעבודת הפרקליטות הפלילית בירושלים. לראשונה בהיסטוריה צוות צילום נכנס למסדרונות ולחדרי חדרים של פרקליטות פלילית ותיעד את עבודת הפרקליטות על תיקים מתנהלים, בזמן אמת. במרכז הסדרה מספר פרשיות ידועות, ביניהן רצח מיכל סלה והפגיעות המיניות שביצע הפסיכולוג יובל כרמי, והתמודדות התובעים עם דילמות מקצועיות ודרמות אנושיות שנשארות מחוץ לסיקור התקשורתי הקר. זו היא הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של ההליך המשפטי בישראל. בימוי, עריכה וצילום: ראובן ברודסקי | תסריט: ראובן ברודסקי, רוני ריינר, דורית בלר דה בר | תחקיר: רוני ריינר | עיצוב פסקול: אבי מזרחי | מוזיקה: יחזקאל רז | הפקה – שולה שפיגל, דנה עדן וטל לויתן – "דנה ושולה הפקות". הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' – פרוייקט קולנוע. (5X35 דק', ישראל, 2024) פרקי הסדרה: פרק 1 - שלושה תיקים חדשים מונחים על שולחנם של פרקליטי מחוז ירושלים. אחד מהם הוא תיק הרצח של מיכל סלה בידי בעלה. על שגיא וצוותו לגבש כתב אישום על רצח באכזריות יתרה כאשר סימן שאלה גדול מרחף מעל התיק. פרק 2 - ענת, תובעת בכירה, מקבלת תיק המחזיר אותה לתחילת דרכה כפרקליטה צעירה כשלקחה חלק בתיק גדול נגד כת אכזרית שהתעללה בילדים. כעבור שנים רבות, אחד מקורבנות הכת חוזר אליה כנאשם. אחרי יום עדויות מאוד אמוציונלי בתיק הרצח של מיכל סלה, שגיא מספר לראשונה למשפחתה פרטים אודות ליל הרצח. פרק 3 - הפרקליטות מגישה כתב אישום נגד הפסיכולוג הידוע יובל כרמי- המומחה לטיפול בטראומות מיניות, על כך שבמהלך טיפול פגע מינית בשתים מהמטופלות שלו. אחת הנפגעות, קים אריאל ארד, טוענת שכתב האישום בעניינה לא חמור מספיק ומנסה לשכנע את הפרקליטות להחמיר את סעיף האישום. פרק 4 - משפט הרצח של מיכל סלה נמשך כבר שנה וחצי ועדיין לא ברור מה אירע באותו הלילה בין מיכל לבעלה שרצח אותה. היום סוף-סוף הרוצח עולה לדוכן העדים כדי לספר את גרסתו. הפסיכולוג יובל כרמי הודה והורשע בביצוע עבירות מין במטופליו. התיק עובר לשלב העונש. על אף זעקתה של קים לדרוש עונש מקסימום, על הפרקליטות להתחשב גם בנאשם ובנסיבות המקלות עימו. לא קל להיות תובע ערבי בירושלים. כריסטיאן- פרקליט ערבי צעיר, מקבל תיק בטחוני בו נאשם קטין פלשתיני. העבודה על התיק גורמת לו לתהיות קשות על המערכת ועל מקומו בה. פרק 5 - תיק הרצח של מיכל סלה מגיע להכרעה הדרמטית, אבל גם לאחריה לתובע שגיא נותר חוב אחרון למשפחתה של מיכל.
 5. ימים רביעי-חמישי, 3-4.7.24, שעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. שני הפרקים יעלו ב-3.7 ל-VOD. פסטיבל דוקאביב 2024 סיפורו של הרב הנערץ, חתן פרס ישראל לספרות תורנית, שעלה מבגדד והפך לאגדה עוד בחייו, השפיע על מיליוני אנשים, ועבר תהפוכות רבות בחייו – פוליטיות ומשפחתיות. הבמאי עופר פנחסוב ("התזמורת", "אהובה עוזרי: צלצולי פעמונים") קיבל גישה ייחודית לאנשים שהיו הקרובים לו ביותר, ומביא בסרטו החדש חשיפות בלעדיות - אישיות ופוליטיות, כמו גם ארכיון נדיר שיוקרן לראשונה. זהו סיפורו של אדם פורץ דרך, שעבר הרבה תהפוכות בחייו – ציבוריות ואישיות; מהפכן שנתן קול לרבים שחשו שקולם לא נשמע. אבל בה בעת היה אדם פרגמטי ומתון. וכך היתה גם היהדות שלו. תסריט, בימוי, עריכה והפקה: עופר פנחסוב | תחקיר : עופר פנחסוב ואלונה עבאדי | תחקיר ויזואלי: עופר פנחסוב וחגית בן יעקב | צלם: דנור גלזר | מוזיקה: משה דעבול | גרפיקה ואנימציה: יניב כהן | עיצוב פס קול : רונן נגל הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן גשר וקרן מקור (2X60 דק', ישראל, 2023)
 6. הסרט עלה ל MOVIES STORE ואשמח אם יסוקר. תקציר: דרמה משפחתית נוגעת ללב בכיכובם של ששון גבאי, אלברט אילוז ואוולין הגואל. אב מגיע לפריז לבקר חבר קרוב ואת בתו. במהלך הביקור הוא מגלה שחיי הנישואים של בתו מתפרקים והוא מנסה לסייע לה במצוקתה. במאי: איתן גרין, ישראל, 2023.
 7. הסרט עלה ל MOVIES STORE ואשמח אם יסוקר. תקציר: דרמה מועמדת ל-9 פרסי אופיר. מעצבת תלבושות מנהלת רומן עם במאי ההצגה בה היא עובדת. כשהבמאי נפטר במפתיע, המעצבת מתעקשת להגיע לשבעה, וחושפת את עצמה לעולם שהיה חסום בפניה. עם: דאנה איבגי, אניה בוקשטיין. במאית: מעיין ריף. 2022.
 8. האם ניתן לסקר את הסרט?
 9. הסרט עלה ל MOVIES STORE של יס ואשמח אם יסוקר באתר. תקציר מיוזיקל מקורי בהשראת אירועים אמיתיים. בימי האופוריה שלאחר מלחמת ששת הימים, שחקנית מתחילה מגיעה לתל אביב ומתקשה לזהות את אהוב ליבה שחזר אדם אחר מהמלחמה. עם: עמית פרקש, דניאל ליטמן, יעל שטולמן. במאי: אלירן פלד. ישראל, 2023.
 10. יום חמישי, 27.6.24, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+ דוקאביב 2024: התחרות הרשמית מסע קומי-אקטיביסטי של הקומיקאי ירמי שיק להחזרת דונם וחצי, שנקנה בתקופת המנדט, לחיק משפחתו. כשאשתו בהריון מתקדם, עם שכר דירה נוסק, אפס חסכונות ועשרות תסריטים במגירה - ירמי שיק מתחיל להילחץ. בשיחה אגבית עם אביו, מתברר שבכל זאת יש לו ירושה מבטיחה: דונם וחצי שנרכש לפני קום המדינה ע"י קרובת משפחה. הבעיה: השטח נמצא בגדה המערבית, ויושב עליו כרם ענבים של מתנחלים. חמוש במצלמה, בְּמַפּה מתקופת המנדט ובאבא שלו, ירמי מחליט לעשות הכל כדי לכבוש את הירושה בחזרה. מה שמתחיל במשימה למציאת פתרון דיור הגיוני למשפחה המתרחבת, הופך למסע קומי-אקטיביסטי, במהלכו נפתחת תיבת פנדורה, או שתיים. בימוי ותסריט: ירמי שיק בלום, אלעד אורנשטיין | עריכה: דניאל ריב | צילום: אלעד אורנשטיין | תחקיר: ירמי שיק בלום | עיצוב פסקול: ניל גיבס | מוזיקה: יונתן קרת | הפקה: מיקה תימור, יותם גנדלמן – "סילביו הפקות"
 11. יום חמישי, 13.6.24, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+ דוקאביב 2024: תחרות "מעבר למסך" שלושה עשורים של עבודה עיתונאית מאומצת בתחום סיקור גברי לחלוטין, והדס שטייף מסרבת לעצור. לצד היותה דמות אמיצה ומוערכת שהקדימה את מהפכת ״MeToo״ וחשפה בכירים בפוליטיקה והתקשורת ללא מורא, היא מהווה כתובת לנשים מפוחדות וחסרות אונים שפונות אליה לעזרה. דמות שנויה במחלוקת שיש מבקרים את סגנונה הבוטה, בטענה שהיא חורצת גורלות לפני בדיקת העובדות ויש מעריצים את אומץ ליבה וההליכה עד הסוף. נתלווה אליה לאחד הצמתים הגדולים בחייה - ״פרשת אפי נווה״ אותה חשפה, שמאלצת אותה להתמודד עם תביעה על סך מיליונים, לאחר שנווה מצליח לקבע את הנרטיב שהיא עבריינית ותוכן השיחות הושתק. המדינה מחליטה לא להגן עליה והיא נותרת בודדה, מתמודדת עם לחצים בלתי פוסקים מצד דמויות משפיעות בישראל באומץ רב, תמיד מנקודת פתיחה של ״אנדרדוג״ מוחלט. בימוי: ג'ולי שלז | תסריט: ג'ולי שלז, אלון וולפיילר | עריכה: אלון וולפיילר | צילום: רונן עמר, עדו ברלד, דנור גלזר | תחקיר: מיכל רון | עיצוב פסקול: יוסי אפלבאום | הפקה: צפריר קוחנובסקי, מירי עזרא – "טי. טי. וי. הפקות" הסרט הופק עבור yes דוקו (75 דק', ישראל, 2024)
 12. יום חמישי, 6.6.24, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+ דוקאביב 2024: התחרות הרשמית 20 שנה אחרי שֶאִמוֹ נהרגה בהתרסקות מטוס שנפגע מטיל, פותח אילִיה את תיבת הפנדורה שנעל היטב. ב-4 לאוקטובר 2001 עלתה אוקסנה זלצר, 38, על טיסה 1812 של סיביריה איירליינס מישראל לרוסיה לביקור משפחתי. טיל ארוך-טווח ששוגר לעבר מטוס הנוסעים גרם לו להתרסק בים השחור, וכל מי שהיה על הטיסה – כולל 51 אזרחים ישראליים - נספה. בנה של אוקסנה, איליה, היה בן 13 כשבישרו לו על האסון. הוא לא זוכר כלום מאז. 20 שנה אחרי, כשהוא כבר נשוי ועומד להיות אבא, הוא מחליט לפתוח את תיבת הפנדורה שנעל היטב, ולשאול את השאלות הקשות: מי ירה את הטיל שגרם להתרסקות המטוס ומדוע? האם ההתעלמות בישראל מהאסון התעופה הגדול בתולדות המדינה נובעת מכך שרוב ההרוגים היו עולים חדשים? והאם יצליח להחזיר לעצמו את הזיכרון האבוד של אימו? בימוי: איליה זלצר, עירית זלצר | תסריט ותחקיר: איליה זלצר | עריכה: עירית זלצר, איליה זלצר, מרגריטה לוינסון | צילום: ארטיום דוביצקי | עיצוב פסקול: אסף ביטון | מוזיקה: אבנר טוויג | הפקה: דפנה דננברג – "שמונה הפקות". הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (95 דק', ישראל, 2024)
 13. החל מ-30.6.24 ב- yes VOD וב- STING+ הדרמה המקורית החדשה והמדוברת, אינטימית ונוגעת ללב בכיכובו של יוסף סוויד שחוזר למסך הישראלי בתפקיד ראשי ומרגש. לואי מנסור (יוסף סוויד) הוא פסיכולוג קליני שאשתו התאבדה לאחר מאבק ארוך בדיכאון. הוא נשאר לגדל את שני ילדיו לבדו. לאחר עוד לילה ללא שינה ועוד היעדרות של הילד מבית ספר לואי מחליט לעשות מעשה ולעבור לטפל בשעות הקטנות של הלילה. כשהוא בקליניקה בלילה הוא יכול לדאוג לילדיו הזקוקים לו צמוד אליהם במשך היום, בניסיון לבנות את חייהם מחדש אחרי הטראומה שעברו ולהקדיש את הלילה למטופליו החדשים. בזמן הזה אחותו האהובה וההריונית, מירה (לוסי איוב), משאירה מאחור את חייה בחיפה ומגיעה לשמור על האחיינים שלה ולהעניק להם חום ויציבות תוך ניסיון להבין איך ממשיכים מכאן. לאחרים המעבר הזה נשמע משוגע בטח במקצוע שלו, אבל עבור לואי, זאת הדרך היחידה שבה הוא יוכל להיות אבא וגם לשמור על המקצוע שהקדיש לו את מרבית חייו. במצב בו הוא נמצא, שינה עבורו זאת מותרות. הוא משכיר את הקליניקה שלו למטפלת בתנועה במהלך היום כדי להכניס עוד כסף הביתה וכך מסע חדש מתחיל. כמו שהיום והלילה מתערבבים יותר ויותר אחד בשני, כך גם הטיפולים של לואי משליכים ומשקפים את חייו. הלילה מעניק אופי שונה לטיפול, כל מי מטופל הוא מיוחד במינו – כי מי יגיע באמצע הלילה לספר את הסיפור שלו? כולם יצורי לילה בצורה זו או אחרת שחיים את תל אביב של הלילה כשכל השאר ישנים. בסדרה הכל כך מיוחדת הזאת לואי לא רק נמצא עם המטופל בחדר אלא גם ממש נכנס אל תוך הדרמה של חייו. זאת סדרה שעוסקת בכאב נפשי, באהבה, בהתמודדות עם כעס, זוגיות, מוות, הורות. בכתיבה יוצאת דופן נתמכת בייעוץ מקצועי (טקסט הטיפול עובר הדרכה ע"י פסיכולוגים יהודים וערבים) עם המון רגש חוכמה וגם הומור, כל דמות חייבת לאבד משהו שיקר לה או לרצות משהו מאוד כדי להיות נוכחת בסדרה הזאת. יוצר ותסריטאי: רענן כספי בימוי: גבריאל ביבליוביץ' מפיקה ראשית: דפנה דננברג חברת הפקה: שמונה הפקות 10 פרקים X 45 דק' שחקנים: יוסף סוויד, שירה האס, לוסי איוב, דאנה איבגי, יעקב זדה-דניאל, תומר יוסף , ירון ברובינסקי , רננה רז, לנה פרייפלד, פיראס נסאר, שון עיסא, אריאלי כץ, הדר רצון -רותם , לילך כספי, ירדן תוסייה כהן, לי בדר, עידית טפרסון, נורית גלרון ועוד
 14. ימי ראשון, החל מ- 23.6.24 בשעה 21:15 ב- HOT8 ו- HOTVOD סדרת דוקו-פשע, בת 3 פרקים, החושפת את הסיפור הלא יאומן על משה לוי, הרוצח הסדרתי מבת ים שפגע בקורבנותיו באמצעות זריקות נפט. איך הפך החשמלאי הכריזמטי לאחד הפושעים המסוכנים בארץ, הצליח להתל בכל הסובבים אותו, כולל חוקרי משטרה מנוסים, ומה הקשר שלו למפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן? זהו מסע מטלטל לסודות האפלים של אחד הרוצחים המסוכנים שהיו בישראל ולפרשה שהסעירה מדינה שלמה בשנות ה-80'. ישראל 2024 יוצרת הסדרה ובמאית: טל מיכאל | הפקה: סלוצקי אפיקי תקשורת
 15. יום שני, 10.6.24 בשעה 21:15 ב- HOT8 וב- HOTVOD דליה פרידלנד חיה ונושמת תיאטרון מיום היוולדה. הוריה הקימו את תיאטרון הבימה ומאז החיים היו עבורה במה: עשרות הצגות, סרטים וקלטות ילדים שעליהם גדלו דורות של ישראלים. במהלך השנים דליה התמודדה עם מאבקים שתמיד נשמרו מאחורי הקלעים וקיפלו לתוכם את החיים המרתקים של שחקנית אשר לא מוותרת על הבמה. לפני מספר שנים דליה גילתה שהיא מאבדת את הזיכרון ומתחילה בתהליך שממנו אין דרך חזרה. במפגשים מצולמים היא מנסה לפענח – האם אפשר לנצח את הזיכרון ומה ייעלם? האם אפשר לתקן את ההווה ומה יישאר לנצח? ישראל 2024 בימוי הפקה ועריכה: אבי וייסבלאי חברת הפקה: אמוראים פילמס
×